April 9th Tri Cross Race Results

Field of Dreams Tri-Cross 4/9/17

Race Results

 

65cc  7-9

            1st Place –       Kayden Barr

            2nd Place-      Konner Plummer

            3rd Place –      Zach Stanwood

            4th Place –      Chase Hyslop

            5th Place –      Ryan Tepper

            6th Place –      Robert Weiss

            7th Place –      Joey O’Connell

            8th Place –      Andy Sigafoos

 

 

Trails 7-10

            1st Place         Kenneth Souder

 

50cc  4-6

            1st Place –       Ethan Weiss  

 

 

50cc 7-8

            1st  Place –      Ian Cabal

            2nd Place –     Joey O’Connell

            3rd Place –      Darcy Souder

            4th Place –      Luke Humphrey  (DNF)

 

85cc  7-11

            1st Place –       Tyler Plummer          

            2nd                  Ryan Tepper                                                  

                                               

                                               

 

85cc  12-15

            1st Place –       Edward Colby           

            2nd                  Domenick Valora      

            3rd                  Gabriel Bove             

            4th                  Zach Robinson                                  

           

Supermini

            1st Place         Brian Crawford         

            2nd                  Gage Durham            

            3rd                  Cameron Denner                  

            4th                  Owen McCarty                      

            5th                  Stephen Bell              

           

Girls  11-15

          1st Place         Emily Miller

 

Open C 

            1st Place –       Kenneth Wheldon

            2nd                  Ben Miller      

            3rd                  Joey Finney   

            4th                  Raymond Torres       

            5th                  Savon Pittman          

            6th                  Cody Smith   

            7th                  Thomas Hogrelius     

            8th                  Richard Shaffer

            9th                  Jonathan Miller

            10th                Brandon Behm

            11th                Mark Sajtlav

            12th                James Martin

            13th                Frederick Cabegin Jr

            14th                Joseph Bayer

            15th                Chris Martin

            16th                Bryan Errickson

            17th                Damien Valora

            18th                Dakota Chalmers (DNS)

 

200 C

            1st Place         Nathan Bell   

            2nd                  Dereck Bradley                     

            3rd                  Brandon Langley

            4th                  Bob Matthews

            5th                  Ken Roohr

            6th                  Stephen Allay

Super Senior C

          1st Place –       Jeff Rutledge

 

C Vet

          1st Place –       Richard Hartford

            2nd                  Chris Flusk

            3rd               James Yost

 

C Senior

            1st Place –       Christopher Cody

            2nd                  Tom Sajlatava

 

                       

250 C

            1st Place         Duke Gomez

            2nd                  Bret Gerding             

            3rd                  Joshua Donelson                   

            4th                  Chris Keebler

            5th                  Brian Wheeler

            6th                  John Malavasi

            7th                  Nick Silvestri

            8th                  Michael Merman

            9th                  Alex Smith

            10th                Joshua Cournoyer

            11th                Paul Bove Jr

            12th                Zachery Scioli

            13th                Daniel Pagnini

            14th                Eric Goldsboro

            15th                Joseph Wheeler        

            16th                Chris Bouch

           

A Vet 

            1st Place –       Jason Eckard

           

B Open

            1st Place         Brandon Vanheart   

            2nd                  Jerret Clark

            3rd                  Parker McMullan

            4th                  Eddie Demille

            5th                  Shaun Garber

                                   

B 250

            1st Place         Nathan Green           

                                   

B Senior

            1st Place         Tony Maladra           

A/B Women

          1st Place –       Leah Raines

B 200

          1st Place –       Chris Heiser

 B Vet

          1st Place –       Brian Budd    

            2nd                  Greg Christian

            3rd                  Nicholas Peccarelli   

 

A250

            1st Place –       Cameron Petit

            2nd                  Matt Hougentogler

            3rd                  Jeremy Biggs

            4th                  Evan Weber

            5th                  Malcolm Hill  

            6th                  Brandon Weary        

            7th                  Dean  Bush Jr

            8th                  Anthony Maladra

            9th                  Brandon Cronin

 

Pro/AA

            1st Place –       TJ Cacacie      

           

           

Open A

            1st Place –       Kyle Plummer           

           

 A200

            1st Place –       Steven Hodgson